Paul Hobbs to kolejna postać w naszym cyklu - "Winiarskie osobowości". Ta postać wyjątkowo na taki tytuł zasługuje. Paul został nazwany przez magazyn Forbes Stevem Jobsem winiarstwa, a przez Roberta Parkera dwukrotnie został wybrany “Osobowością Wina Roku”.

Od dziecka Paul Hobbs związany był z rodzinną produkcją rolną, już w młodości zainteresował się winiarstwem i innowacyjnym naukowym podejściem. Skończył studia na kierunku chemicznym w 1978 roku i już niedługo później trafił do zespołu enologicznego samego Roberta Mondaviego, w którym to zaangażowany był w projekt stworzenia jednego z najbardziej wyjątkowych i znanych win świata - “Opus One.”

Po olbrzymim sukcesie tego wina, odbył pierwszą podróż do Argentyny, gdzie zaangażował się w winnice Vina Cobos - to on jako pionier dostrzegł niewiarygodny potencjał argentyńskich win ze szczepu malbec. Wina te osiągnęły światowy sukces i Paul Hobbs zajął się kolejnymi projektami, zmieniając wszystko co dotknie w złoto.

Obecnie Paul tworzy wina w Sebastopolu w Kalifornii, w Finger Lakes, w Nowym Jorku, w Argentynie, w Armenii, w hiszpańskiej Galicji i we francuskim Cahors.

Na naszych półkach znajdziecie wyjątkowe wina z argentyńskiego Vina Cobos - na pewno warto poznać wyjątkowy smak win tego mistrza winiarstwa

Odbierz 20% rabatu na pierwsze zakupy

Zapisz się na newsletter!

Dowiedz się pierwszy o promocjach, nowościach i wydarzeniach.